Skyrim · Oblivion · Morrowind · Daggerfall · Arena
You have downloaded this file 0 times in the last 24 hours, limit is 55.
Your file downloads total 0 in the last 24 hours, limit is 55.

AntiBSOD AntiFREEZE graphic and performance fix ENBSeries Pobierz

Dziekujemy za pobranie AntiBSOD AntiFREEZE graphic and performance fix ENBSeries

Jeśli pobieranie nie rozpocznie się automatycznie za parę sekund, kliknij odnośnik Pobierz powyżej

Opis:

Naprawia błędy występujące przy kartach graficznych ATI i NVidii.

Ten patch NIE wpływa źle na Twoją grę i nie modyfikuje plików gry. Można go usunąć w każdej chwili. Łatka ta może być również wykorzystywana łącznie z innymi plikami d3d9.dll - przeczytacie o tym w dokumentacji (sekcja [PROXY]).


Grafika

Jeśli miałeś problemy z ogniem smoków, kropkami na ekranie, wizualizacją dymu/magii i podobnymi bugami, to ta łatka jest dla Ciebie. Dodatkowo łatka poprawia jakość cieni zmniejszając "pikselozę" (to nie są gładkie cienie).

Wskazówka: Aby zwiększyć wydajność, spróbuj ustawić własne wartości dla parametrów DeviceID oraz VendorID w pliku enbpatch.ini (wartości HEX-owe). Szczegółowe informacje znajdziesz w Google, vendor id są dwa (AMD lub NVidia), więcej jest natomiast device id (model karty graficznej). Spróbuj najpierw ustawić najmocniejsze karty od producenta swojej karty graficznej. Przykładowo GeForce 9600 GT ma vendorid=000010de oraz deviceid=00000622 (ale lepiej użyj innych wartości).

Tutaj znajdziecie informacje o VendorID, DeviceID, DeviceName dla kart graficznych: http://www.pcidatabase.com.


Dźwięk

Naprawia zacinający się dźwięk i nie załączające się dźwięki.


Wydajność

Ten patch nie zwiększa wydajności w kwestii FPS-ów (tylko na niektórych systemach z WinXP), ale naprawia 5-sekundowe wieszanie się gry podczas eksploracji świata. Wydajność została poprawiona przy wysokiej jakości cieni "Ultra".


Zmiany wersji

#7 zaimplementowano poprawkę antibsod (przeciw Niebieskim Ekranom Śmierci), standardowo jest wyłączona, ale może pomóc niektórym osobom. Dodano limit FPS-ów, miernik FPS-ów, eksperymentalne wsparcie dla Optimusa (nie przetestowane). Nazwa karty graficznej może zostać teraz ustawiona w podobny sposób co deviceid i vendorid.

#6 zawiera testową opcję ograniczającą wykorzystanie pamięci. Przed włączeniem tej opcji koniecznie zapoznajcie się z załączonym opisem. Wprowadzono też poprawki w różnych obszarach.

#4 umożliwia wykorzystywanie przez grę do 4 GB pamięci RAM (largeaddressaware).


Instalacja

Wypakuj pliki z archiwum do katalogu gry (tam, gdzie znajduje się plik TES5.exe). Upewnij się, że EVGA, Afterburn czy też narzędzia XFire są wyłączone.

Grę uruchamiaj z launchera, ponieważ opcje graficzne muszą zostać odpowiednio skonfigurowane.


Problemy

Niektórzy użytkownicy odnotowują crashe na starcie. Powodują to głównie zabezpieczenia Steama. Może to być również spowodowane złymi sterownikami do karty graficznej - spróbujcie w takim przypadku ze starszymi/nowszymi driverami. Upewnijcie się też, że EVGA, Afterburn czy narzędzia XFire są wyłączone.


Konfiguracja

Informacje o konfiguracji w skrócie:

[MULTIHEAD]

ForceVideoAdapterIndex=false - jeśli ustawione na 'true', umożliwia wybranie indeksu karty graficznej lub aktywacji jej ekranu. Eksperymentalna opcja dla użytkowników Optimusa. Autor nie posiadał odpowiedniego sprzętu, żeby to odpowiednio przetestować, więc spróbujcie sami (prawdopodobnie VideoAdapterIndex=1 dla Optimusa).
VideoAdapterIndex=0

[INPUT]

KeyCombination=16 - wartość dziesiętna wirtualnego klucza (VK_SHIFT) do włączenia/wyłączenia czegoś.
KeyFPSLimit=36 - wartość dziesiętna wirtualnego klucza (VK_HOME) do włączenia/wyłączenia ogranicznika FPS-ów, użyj go poprzez kombinację klawiszy "shift" i "home" (standardowo). Inne numery można znaleźć np. w msdn, skonwertuj je z hex-ów na dziesiętne.

[LIMITER]

WaitBusyRenderer=false - jeśli ustawione na 'true', naprawie niektóre lagi (potencjalnie lagi myszy), zachowuje się jakby vsync był włączony.
EnableFPSLimit=false - ograniczenie FPS-ów, włącz to, jeśli potrzebujesz tej opcji i ustaw następny parametr na oczekiwaną maksymalną wartość FPS.
FPSLimit=40.0

[FIX]

ForceSingleCoreCPU= - nie włączaj tego, dopóki nie okaże się, że wszystkie poprzednie parametry nie poprawiły lagów/freezowania gry. Może to także przyspieszyć grę, jeśli posiadasz procesor z jednym rdzeniem.
IgnoreThreadManagement= - zezwól Windowsowi na dzielenie wątków pomiędzy rdzeniami.
IgnoreThreadPriority= - fajne rozwiązanie na zmniejszenie niektórych lagów i w niektórych przypadkach - zwiększenie wydajności (zależne od CPU/OS).
FixGraphics= - podmień 'videocard device' i 'vendor id' ze swoim, wyłącza to specyficzny dla dostawcy hack do gry, który nie działa poprawnie.
UseDeviceInSafeMode= - zwykły tweak do wydajności, ale jeśli ustawiony na 'false' - może skutkować w crashach. W trybie "safe mode" nie wysyłane są niektóre błędne odwołania do sterowników.
To są dwa dostosowane deskryptory karty graficznej:
DeviceId=00009440
VendorId=00001002
Ten nowy parametr służy do ustawiania nazwy karty graficznej:
DeviceName=GeForce 9600 GT
AntiBSOD=false - standardowo jest ustawiowne na 'false' ze względu na wydajność, ale jeśli odnotowujesz crashe lub bsody (Niebieskie Ekrany Śmierci), to ustaw na "true".

Data dodania:
17.12.2011
Rozmiar:
570.80 Kb
Pobrań:
38849
Wersja:
0.096 Patch 9
Autor:
Boris Vorontsov
Data dodania:
17.12.2011