Skyrim · Oblivion · Morrowind · Daggerfall · Arena

Rasy

Autor: Apricot, Data: 30.08.2011, 19:33

Argonianin

arg

Argonianie to rasa jaszczuroczłecznych istot, połączonych magiczną więzią z występującymi tylko na ich ojczystej ziemi (tj. Czarnych Mokradłach) drzewami Hist. Trudy życia na bagnach i innych niekorzystnych miejscach wykształciły w nich niesamowitą odporność na wszelkie choroby i trucizny. Skyrim z całą pewnością nie jest miejscem dla nich – niedość, że zimno, to jeszcze oddalają się od ojczyzny, a tym samym, od drzew Hist.

Khajiit

arg

Khajiici to rdzenni mieszkańcy pustyń Elsweyr – i pomimo tego, że Skyrim całkowicie różni się klimatem i temperaturą, nie stanowi to dla nich problemu. Okrycie z grubego futra stanowi idealną obronę przed zimnem. Khajiici są najniezwyklejszą z ras, gdyż według podań ich forma zaraz po narodzeniu zależy od fazy księżyca – to czy będą wyglądali jak koty, nie będą się różnić od ludzi w ogóle, czy tylko trochę. Ciekawi, zwinni, żyjący zazwyczaj w całkowitym bezprawiu są świetnymi złodziejami i akrobatami.

Ork

arg

Orkowie wywodzą się z grupy Altmerów przeklętych przez daedrycznego księcia Boethiaha, lecz w przeciwieństwie do swoich "pierwowzorów" nie lubują się oni w magi, a wręcz przeciwnie – są świetni w walce wręcz. Wieloletnie doświadczenie w tejże dziedzinie i nieustanne ulepszanie gatunków broni i pancerzy doprowadziło orków do mistrzostwa jeśli chodzi o płatnerstwo. Zawsze zgodni co do obrony cesarza Septima, jednak tym razem jest inaczej; wszystko przez aktualną politykę Skyrim, prowincji oddzielonej od "orkowej stolicy" tylko cienką linią, do cesarstwa, i brak zainteresowania się nimi przez Septima, jako całkiem niezależnej rasy.

Altmer

arg

Altmerowie to dumne, inteligentne i wyniosłe elfy Wysokiego Rodu. Zamieszkują Wyspy Summerset, zakątek oddzielony od kontynentu o szmat drogi. Zapewnia to altmerom izolację, spokój i bezpieczeństwo w badaniach które prowadzą. Uważane są za najbardziej "umagicznioną" rasą jakie występują w Tamriel. Do Skyrim przyciągają ich starożytne ruiny, legendy i potrzeba wiedzy.

Bosmer

arg

Leśne Elfy pochodzą z lasów Puszczy Valen. Są typowym odpowiednikiem elfich mistrzów łucznictwa. Są zwinni i sprytni. Wśród wielu ludzi budzą odrazę, głównie dlatego, że w ich kulturze praktykuje się kanibalistcyzne rytuały. Dzięki wychowywaniu wśród zwierząt, bosmerowie świetnie dogadują się nawet z najdzikszymi bestiami. Wrodzona ciekawość i chęć życia zaprowadziła niektórych z nich aż do krainy nordów.

Dunmer

arg

Ojczyzną Dunmerów jest obecnie zniszczone i okupowane przez Argonian Morrowind, w związku tym rasa ta i jej kultura przechodzi poważny kryzys. Dunmerowi są niezwykle wszechstronni; świetni zarówno w walce wręcz jak i w magii i łucznictwie. Ich relacje z nordami są niezbyt dobre, a wszystko przez dawne wojny tych dwóch przeróżnych ludów.

Cesarski

arg

Cesarscy to ludzki odręb zamieszkujący Cyrodill – centralną prowincję cesarstwa. Swoje liczne sukcesy i zwycięstwa zawdzięczają wrodzonym talentom do dyplomacji, wszechstronności, dyscypliny, oraz dobremu wyszkoleniu. Mimo wszystko, ostatnimi laty stosunek Skyrim do sąsiada jest dość negatywny, co owocowało swoistą wojną domową. Dlatego często możemy spotkać cesarskich kupców, dyplomatów i lekkozbrojnych wojowników.

Nord

arg

Zamieszkujący zimne tereny Skyrim Nordowie są dumną i silną rasą. Uparci i wytrwali świetnie radzą sobie jako wojownicy, odkrywcy czy podróżnicy. Trudne problemy zazwyczaj rozwiązywane są przez nich walką, co wychodzi im wprost genialnie. Są twardzi i niezwykle odporni na mróz. Sytuacja ich ojczystej prowincji ostatnio nie jest najlepsza – z jednej strony cesarstwo, z drugiej ostra wymiana zdań pomiędzy mieszkańcami, a do tego nie wiadomo skąd do środka pakują się smoki.

Redgard

arg

Mieszkający na terenie pustynnego Hammerfell redgardzi są dzielni, silni i honorowi. Typowi indywidualiści, dlatego rzadko widuje się ich w wojennych barwach. Charakteryzują się ciemną, niemalże czarną skórą, oraz bardzo ciemnymi włosami. Lubują się w przeróżnych typach broni i stylach walki, choć ich najmocniejszą stroną są miecze. Przyzwyczajeni do tak upalnego klimatu muszą mieć problem z zaaklimatyzowaniem się w tej mroźnej krainie.

Breton

arg

Bretonowie to swoista mieszanka ras – starożytnych Ayledów i ich ludzkich niewolników. Dzięki temu zawdzięczają talent i zamiłowanie do magii, co często okupowane jest przez brak umiejętności walki wręcz. Od wielu lat Skyrim i Wysoka Skała prowadzą wojny i bitwy, dzięki czemu w Skyrim jest aż tak wielu bretonów.