Skyrim · Oblivion · Morrowind · Daggerfall · Arena

Encyklopedia the ESO- historia konfliktu

Autor: Amandir, Data: 30.06.2013, 17:39
Witajcie!
Dziś rozpoczynam na InSkyrim nową serię, mianowicie "Encyklopedia the ESO". W poszczególnych odcinkach pojawiać się będą opisy różnych, wiadomych, aspektów nadchodzącego MMO ZeniMax'u. Jesteście ciekawi historii nowego konfliktu w Tamriel? Zapraszam do lektury!Historia zaczyna się w 2E 578. W całym Tamriel dzieją się dziwne rzeczy. Magowie umierają, a konstelacja skorpiona rośnie do nienaturalnych rozmiarów. Wszystko to zapowiada nadejście czegoś strasznego i potężnego. Czegoś, co może mieć wpływ na losy całego świata.

Sprawcą całego zamieszania okazuje się daedryczny książę władzy oraz zniewolenia- Molag Bal. Wysłał Czarne Kotwice, by przybyły do Tamriel i "przyciągnęły" je do jego domeny w Otchłani. W związku z tym, dusze zwykłych śmiertelników zostały niejako zniewolone. Dlatego, gdy polegną na polach bitew, mogą wrócić do walki powstając w specjalnych kapliczkach. Ponadto, książę przejął umysły części Cesarskich, by walczyli dla niego.

W tych mrocznych czasach powstały trzy sojusze. Niektóre połączyły przyjazne narody w całość, inne są "małżeństwami z rozsądku", jednakże wszystkie mają ten sam cel. Opanować Cyrodill i zdobyć kontrolę nad Wieżą z Białego Złota.

Pierwszym z przymierzy jest Aldmerskie Dominum. Nie należy sugerować się nazwą, ponieważ nie ma ono żadnego wiadomego związku z późniejszym tworem państwowym. Zrzesza ono Wysokie Elfy (Altmerów) z Summerset, Khajitów z Elsweyr oraz Leśne Elfy (Bosmerów) z Puszczy Valen.

Kolejny twór zrzesza Nordów ze Skyrim, Mroczne Elfy (Dunmerów) z Morrowind oraz Argonian z Czarnych Mokradeł. Nazwa tej grupy to Pakt Ebonhearth.

Ostatni liczący się twór to Przymierze Daggerafll. Ramie w ramie walczą tam Bretoni z Wysokiej Skały, Redguardzi z Hammerfell oraz Orkowie (Orsimerowie), których małą ojczyzną jest Orsinium.

Podczas okrutnych walk w Cyrodill ginie wiele osób, a strona, która aktualnie wygrywa osadza na tronie w Cesarskim Mieście swojego kandydata. Oczywiście, powstają również niezliczone, mniejsze twory, tak zwane gildie. Zrzeszają ludzi o różnych profesjach, od alchemików po zabijaków. Jednak o nich nie wiadomo dużo, ponieważ dzielnie strzegą swych tajemnic. W tym samym czasie, dzielni bohaterowie gry (Tak, wy drodzy gracze!), oprócz dążenia do chwały niszczą Czarne Kotwice, by pokrzyżować niecne plany Molag Bala.

Jak ta historia potoczy się dalej? Co się stanie z Tamriel? To już zależy od was! Już wiosną, będziecie mogli przyoblec się w barwy swojego sojuszu i z pieśnią na ustach wyruszyć na pola bitew. Jakie są wasze oczekiwania co do rozwiązania daedrycznego problemu? A może macie jakieś pytania odnoście historii konfliktu? Zapraszam do komentowania!

Koniec artykułu pierwszego encyklopedii The Elder Scrolls Online.