Skyrim · Oblivion · Morrowind · Daggerfall · Arena

Encyklopedia the ESO- wojny Sojuszy

Autor: Amandir, Data: 02.07.2013, 14:03
Dzisiejszy odcinek "Encyklopedii the ESO" będzie poświęcony wojnom Sojuszy. Jest to bardzo rozbudowany element, którego stworzenie jest z pewnością dla ZeniMax'u bardzo trudne. Jednocześnie informuję, że nowe artykuły serii będą się ukazywały co tydzień. A teraz, zapraszam do lektury!
Według zapowiedzi twórców, w grze mamy doświadczyć najbardziej emocjonującego PvP w historii. W Cyrodill podczas bitew o Cesarskie Miasto ma na raz znajdować się kilkuset graczy. Jak wiadomo, o władzę będą walczyły między sobą trzy sojusze- Aldmerskie Dominium, Pakt Ebonhearth oraz Przymierze Daggerfall. Dokładniejszym opisem stron konfliktu oraz ras zajmiemy się w oddzielnym artykule.

Każdy z sojuszy będzie musiał przejmować strategiczne punkty wokół Cesarskiego Miasta. Będą to różne wielkie twierdze, pomniejsze wieże, tartaki, farmy oraz inne punkty ważne ze strategicznego punktu widzenia. Posiadanie przez sojusz jakiegoś miejsca wydobycia surowca da mu korzyści oraz ułatwi wygranie bitwy.

Czymś co pomoże nam w przejęciu władzy nad IC będą Starożytne Zwoje- potężne artefakty. Każdy sojusz ma w Cyrodill miejsce, gdzie może składować Zwoje. Jednak należy uważać, bo wrogowie mogą próbować zniszczyć lub przejąć nasze artefakty.

Ciężko jest atakować miasto nie mając maszyn oblężniczych. Jednak wielkie trebusze, katapulty i balisty będą wymagały dużo surowców. Każdy gracz będzie mógł stworzyć oraz używać machin, a tyn samym, przyczyniać się do zwycięstwa swojej frakcji.

Jeżeli zasłużysz się dla swojego sojuszu na polu bitwy, być może zostaniesz cesarzem. Będziesz mógł wtedy cieszyć się specjalną rangą oraz bonusami. Poza tym, jest to prawdziwy lider przymierza, do którego należy.

W TESO podczas bitew doświadczymy level- scalingu. Kiedy wchodzimy do Cyrodill zostaniemy przypisani do takiej jego kopii, gdzie będą znajdowali się gracze o podobnym poziomie do naszego. Dzięki temu każdy doświadczy niesamowitych wrażeń z PvP.To tyle na temat PvP w The Elder Scrolls Online. Na kolejny odcinek Encyklopedii The ESO zapraszam za tydzień. Jeżeli macie jakieś życzenia co do artykułów pojawiających się na InSkyrim- zapraszam do komentowania!