Skyrim · Oblivion · Morrowind · Daggerfall · Arena

Encyklopedia The ESO- sojusze cz. 2

Autor: Amandir, Data: 24.07.2013, 17:53
Witajcie w kolejnym odcinku Encyklopedii The Elder Scrolls Online! Dziś kontynuujemy sprawę rozpoczętą w ostatnim artykule, a mianowicie- opis Sojuszy. Ostatnio zajęliśmy się Przymierzem Daggerfall oraz zamieszkującymi je rasami. Dziś przyszedł czas na omówienie Paktu Ebonhearh. W jego skład wchodzą znani nam Nordowie, Dunmerowie oraz Argonianie, ale o tym w rozwinięciu!
Pakt EbonhearthW sklad tego dziwnego tworu politycznego wchodzą trzy prowincje oraz rasy. Mroźne Skyrim zamieszkane przez Nordów, wyspiańskie Morrowind i pochodzący z niego Dunmerowie oraz Czarne Mokradła ze swoimi Argonianami. A dlaczego dziwny twór? Ponieważ powstał on niejako na siłę, czysto rozsadkowo, taki "ślub z rozsądku". Mroczne elfy i Nordowie są rasami, które nie darzą się wzajemną sympatią, a wręcz nie lubią tych drugich. Natomiast Argonianie byli niewolnikami Dunmerów przez setki lat, co również nie wpłynęło korzystnie na stosunki tych dwóch ras. Mimo wszystko w obliczu zagrożenia wszyscy potrafili się zjednoczyć i walczyć z mrokiem. Przywódcą Sojuszu jest Wysoki Król Jorun. Został on wybrany przez Moot, jak to zwykle bywa w Skyrim. Nawołuje on wszystkie trzy zwaśnione rasy do wspólnej walki i do przeciwstawienia się wspólnie zagrożeniu. Mimo wszystko nie ma on absolutnej władzy, ograniczany jest przez tak zwany "Wielki Moot", składający się z przedstawicieli wszystkich zrzeszonych ras.

Idąc dalej, nadszedł czas by przybliżyć trochę mieszkańców Paktu Ebonhearth:

  • Nordowie- Rasa ludzi pochpdząca z Atmory. Teraz za swój dom uznają Skyrim. Kiedyś udało im się podbić Tamriel i do dziś uważają się za jego prawowitych władców. POdczas wojny złamali nawet potęgę Ayleidów, zzachwiali Altmerami oraz Resdayn. Nordowie są silni i niezawodni, to urodzeni wojownicy, którzy rodzą się ze styliskiem topora w rękach.
  • Mroczne Elfy (Dunmerowie)- Dumny lud zamieszkujący Morrowind, który przeżył nie jeden najazd Nordów czy Akavirczyków. Dzięki temu stali się zachartowanymi wojownikami. Są też naturalni odporni na magię oraz posiadają ponadprzeciętną inteligencję, co może uczynić z nich wartościowych magów.
  • Argonianie- Humanoidzi, ludzie- jaszczurki zamieszkujący Czarne Mokradła. Są znani ze swojego spokoju i umiejętności rozważania spraw "na zimno". Są również utalentowanymi magami i szermierzami. W wojskach Paktu są często wykorzystywani jako eksperci sztuki podchodzenia wroga, czyli zwiadowcy.


To tyle na dzisiaj, zapraszam do dyskusji oraz lektury dalszych odcinków serii! DO zobaczenia na polach bitew TESO!