Skyrim · Oblivion · Morrowind · Daggerfall · Arena

Encyklopedia The ESO- Sojusze cz. 3

Autor: Amandir, Data: 31.07.2013, 18:30
Witajcie w kolejnym odcinku Encyklopedii The Elder Scrolls Online! Dziś ostatni raz zajmiemy się Sojuszami. Tym razem poczytacie o Aldmerskim Dominium i w ten sposób wasza wiedza na temat stron konfliktu będzie kompletna. Teraz czekając na premierę TESO spokojnie będziecie mogli planować jaką rasą zagracie bez obawy, że "Sojusz wam nie przypasuje". Nie przedłużając, zapraszam do lektury!
Aldmerskie DominiumDominium powstało, gdy Altmerowie z Wysp Summerset dowiedzieli się o zamiarach ludzi oraz Molag- Bala. Aby nie dopuścić do przejęcia Rubinowego Tronu przez najmłodsze rasy Tamriel Wysokie Elfy zaproponowały swoi sąsiadom- Bosmerom i Khajiit'om sojusz. Przecież ci mlodzi ludzie mogą zrobić sobie krzywdę władzą, prawda? Warto tu jednak podkreślić, że to DOminum to tylko Sojusz powstały w mrocznych czasach i nie ma wiele wspólnego z później powstałym Aldmerskim Dominum- państwem. Przywódczynią Sojuszu jest Królowa Ayrenn. Jest to inteligentna i honorowa elfka, która jednak większość życie spędziła na podróżach. Na Summerset powróciła by objąć tron po swoim ojcu.

Przejdźmy teraz jednak do opisu ras:

  • Wysokie Elfy (Altmerowie)- Przybyli do Tamriel przed wiekami z dawnego Aldmeris. Sądzą, że z tej racji powinni być rasą dominującą na kontynencie. Znani są ze swojej kultury, niesamowitej architekturo i bagatych bibliotek dokumentujących historię. Prowadzą politykę izolacjonizmu, co nie zmienia faktu, że tak na prawdę to oni są nieformalnymi liderami Sojuszu. Warto wspomnieć, że rasa ta ma niebywałe predyspozycje magiczne oraz jest znana ze zdolnych wojowników.
  • Leśne Elfy (Bosmerzy)- Zamieszkują puszcze Valen. Z powodu licznych najazdów ta rasa to eksperci od obrony, mogli ją ćwiczyć przez wieki. Bosmerzy to prawdopodobnie najlepsi łucznicy w całym Tamriel. Na terenie ich rodzimej prowincji znajduje się stolica Dominium- Elden Root. Czyni to Puszczy Valen centrum życia całego sojuszu.
  • Kahjit'ci- Ludzie- koty, zamieszkują Elsweyr. Są dumni z bycia tym, kim są. Prawdopodobnie, razem z Argonianami byli jednymi z pierwotnych mieszkańców Tamriel. POstanowili połączyć się z Dominium, by pomóc mu w odpijaniu Rubinowego Tronu ze złych rąk. Mimo dziwnego wyglądu, są to wyśmienici wojownicy i kolejne silne ramiona dla Dominium!


To tyle odnośnie sojuszy, mam nadzieję, że teraz bardziej świadomie wybierzecie stronę konfliktu po której się opowiecie!